VÁŽENÝ ZKŮLNÍ LIDE, aktuálně přijímám objednávky s dobou výroby 8 týdnů (je toho moc) 🙏 Děkuji za Vaši podporu a za Vaše dosavadní objednávky, Michael

Časté dotazy

Co vás nejčastěji zajímá?

Najdete zde odpovědi na otázky, který vás třeba napadnou při prohlížení ZKŮLNÍCH výrobků :) Jedná se o nejčastější dotazy, které od vás dostávám. Za veškeéý vaše dotazy děkuju a určitě se bude tato stránka rozrůstat o další a další odpovědi.

Přijdou mi hodiny a nemají nasazené ručičky, jak spolehlivě nasadit?

Pokud vám přijdou hodiny, které nemají nasazené ručičky, není to samozřejmě na závadu, ale mám k tomu díky již znalé praxi dopravců své důvody (je to o lidech, někdo se chová k zásilkám lépe, někdo hůře). Takže to vůbec nevadí, jednoduše ručičky nasadíte.

  • Hřídelky strojku již v dílně nastavuji tak, aby ukazoval 12h. To znamená, že první hodinovou ručičku (má větší průměr díry) nasazujete jako první na bílou kruhovou hřídelku strojku -> ručičku směřujte na 12h.
  • Minutová ručička se nasazuje na kovovou hřídelku minutové ručičky - se závitem. Její tvar není úplně kruhový, jako je to u hodinové ručičky, nýbrž je ve tvaru tzv. "i-shaft". Stručně řečeno, hřídelka je trošku šišatější (nejde nasadit z jakéhokoliv směru), a při tom je nutné zohlednit pozici při nasazení minutové ručičky. Jak jsem řekl, nastavuji i tuto hřídelku na 12h, snažte se tedy v tomto směru/výseči minutovou ručičku nasadit.
  • Jestliže máte nasazeno, je potřeba nasadit a dotáhnout matku minutové hřídelky. Je to trošku titěrná práce, ale není to nic, co byste nezvládli. Dejte si jenom pozor na to, abyste dobře chytli závit. Utahujte matičku do té doby, dokud se nestane minutová ručička stabilní.

Z jakého dřeva vyrábím hodiny?

Hodiny vyrábím převážně z dubového dřeva, jelikož ho mám nejradši, a vám se nejvíc líbí. Je to tvrdé masivní dřevo, které je radost držet v ruce a na které je radost pohledět :) Veškeré dřevo je masivní. Kromě dubového dřeva vyrábím i z dalších dřevin na přání.

Jaký průměr hodiny mají?

Nejčastěji vyrábím hodiny o průměru 39cm, což už je pořádný kousek dřeva. Záleží ale na vás, není problém vyrobit hodiny jak menší, tak větší. Vyráběl jsem už několik hodin o průměru kolem 30cm, tak i půl metru, dokonce i 75cm.

Jak dlouho trvá výroba?

Nyní výroba trvá 8 týdnů (aktualizováno 1. 5. 2024). Je to ale o domluvě, pokud na hodiny spěcháte, není problém se nějak domluvit a zorganizovat práci ke spokojenosti jak vás, tak mě.

Jaké používám strojky?

Používám již výhradně kvalitní německý UTS Quartz strojek, na který lze nasadit až 6 typů různých stylových a velkých ručiček. Strojek je tichý.

Jak probíhá platba?

Platba probíhá klasickým převodem z vašeho účtu na můj. Nebo lze využít všem známou, rychlou online platbu. Jelikož každé hodiny jsou originál na přání zákazníka a kapacitně je to občas velmi náročné, vyžaduji platbu předem, abych vám závazně rezervoval termín výroby.

Přes koho/co zásilky odesílám?

Využívám služeb společnosti Zásilkovna s.r.o. Hodiny můžu odeslat na vámi vybrané výdejní místo, nebo skrze Zásilkovnu můžu poslat i přímo na vaši adresu. 

 

 

Zpět do obchodu